Mikrokontroléry letí 2016 – soutěž pro „bastlíře“ na Institutu experimentálních technologií

Již po sedmé se na Ústavu teoretické a experimentální elektrotechniky FEKT VUT v Brně sešli mladí „bastlíři“, aby předvedli svoje tří měsíční snažení v rámci soutěže MCU letí 2016.

foto-na-web

 

Studenti, kteří se do soutěže v březnu 2016 zaregistrovali, měli možnost využívat tři měsíce vybavené laboratoře a konzultovat problematiku s odborníky. Soutěž byla završena společným workshopem 10. června 2016, na němž soutěžící předvedli svoje výrobky před odbornou komisí a dalšími soutěžícími.  Letos se zúčastnilo 29 soutěžících, kteří během teoretické a praktické části prezentace seznámili odbornou komisi se svým zařízením. Vítězem se stal Ondřej Šebesta se svojí smart zásuvkou. Všichni účastníci byli nakonec odměněni hodnotnými cenami, které věnoval IET a nemalou měrou se podílela i firma ALPS s.r.o. a IMI Precision Engineering. Obě firmy měli zastoupení v hodnotící komisi a některé šikovné studenty již oslovili s nabídkou spolupráce.

Firma ALPS s.r.o. navíc přednesla studentům přednášku o bezdrátových modulech. Tuto prezentaci je možné stáhnout zde:

https://www.vutbr.cz/www_base/vutdisk.php?i=65465ad83

Soutěžícím byl rovněž poskytnut dokument o vývojové platformě Arduino, ke stažení zde:

https://www.vutbr.cz/www_base/vutdisk.php?i=65459a42d

Fotografie z průběhu úvodního setkání soutěže a závěrečného workshopu je možné stáhnout zde:

https://www.vutbr.cz/www_base/vutdisk.php?i=65460a362

a

https://www.vutbr.cz/www_base/vutdisk.php?i=65461ae1c

Předvedené práce a velké nadšení soutěžících každý rok dokazuje, že oblast programování jednočipů je stále aktuální a těší se u studentů neustále větší oblibě. Není tedy pochyb, že Mikrokontroléry zkrátka letí!

M. Friedl